14 Şubat 2012 Salı

Sevgililer Günümüz

Öyle sevdim ki seni. Öylesine saf… Öylesine temiz… Yüreğimin benliğimin en çocuksu haliyle sevdim. Nasıl korkmuştun beni ilk tanıdığında, âşık olmaktan, sevmekten… En çokta güvenmekten. Saatler, günler, haftalar geçiyor. Geçtikçe bana âşık oluyordun. Âşık oldukça seviyordun. Sevdikçe güveniyordun. Güvendikçe inanmak istemiyordun. Her anı her saniyeyi irdeliyordun taşın altında sorun arıyordun. Bir aşk, bir sevgi, bir insan bu kadar gerçek olamaz diyordun. Kalbini tüm gücünle saklıyor bana açmaktan çekiniyordun. Bir of çekseydim yıkılırdı karşıki dağlar. Seviyorummm uleeenn aşığımmmm diye haykırmam gerekiyordu. Gerekiyordu ki sen bende ki cesaretle cesaretlenesin. İki ay geçmişti kalbinde taşan sevgiyi saklayamaz olmuştun. Ansızın tutmuştun kollarımdan seviyorum seni demiştin. Çölde bir damla suyla yetinirken coşkun sellere kapılmıştım o iki sözünle. Bende seni diye haykırmış sımsıkı sarılmıştım. O kadar sıkı sarmışım ki kalbinin kalbimde çarptığını bugün gibi hatırlıyorum. Dakikalarca birbirimizin kollarında hayattan kopmuş kendi dünyamıza dalmıştık. Sonra… takvimler bugünkü gibi 14 ŞUBAT’ı gösteriyordu. Sabah kahvaltıyla başlayan günümüzde bir garip haller içinde kıvranıyordun. Uygun zamanı kolluyor ama bir türlü tutturamıyordun. Ta ki…  saatler gece yarısını yaklaşırken… İlk tanıştığımız yerde… Nasıl da heybetli bir yerdi. Bütün İzmir ayaklarımızın altında… Senden ve bende başka kimse yokken, buz gibi havada… Birden sözcükler döküldü ağzından. Elinde janjanlı bir jiletinle sarılmış süslenmiş kutuyu açmaya çalışıyordun. Çok güzel sözler söylediğini biliyorum ama net olarak duyamıyordum. Birlikteliğimiz… seni seviy… iyi günde – kötü gü… her zaman.. bir ömür boyu… sözcükler kesik kesik kulağıma geliyor beynim algılamaya çalışıyor, derken…
Yüzüğü parmağıma taktın

BENİMLE EVLENİRMİSİN diye gözlerimin içine bakıyordun.

Tüm İzmir ayaklarımız altındayken senin huzurunda yıldızların şahitliğinde tam 3 kere 
EVET EVET EVET diye haykırmıştım. 

Kalbim ve aklım bedenimden çıkmış yan tarafta dans ediyorlardı. Gözyaşlarım mutluluk temsili olarak yanaklarımı imzalıyorlardı.

Aradan tam 2 yıl geçti. Takvimden eksilen her gün yüreğimdeki sevgiye bir parça daha eklerken, seni bana veren Allaha binlerce kere şükürler olsun Aşkların en güzeli. Seni seviyorum ve ölene kadarda seveceğim.

SEVGİLİLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN


1 yorum:

  1. mutluluğunuz sevginiz daim olsun hergeçen günde artsın

    YanıtlaSil

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...