26 Aralık 2011 Pazartesi

2012'den İsteklerim

Hooo Hooo Hoooo
Bende oturdum düşündüm taşındım ve 
Yeni yılda neler istiyorsam hiç çekinmeden istedim de istedim :)

1- Tabikisi her şeyin başı SAĞLIK ilk isteğim :)
2- Evlilikle beraber nasıl olduğunu vallahide billahide anlamadığım kilolarımdan kurtulup ideal kiloma geri dönmek istiyorum. Tamam, kendimi bildim bileli victorianın melekleri gibi içine kaçmış bir göbeğim yok. Benim göbişim sağ olsun ayvamıdır armutmudur öyle.
Babama diyorum ki:
“yaa baba bu göbek bizim sülalede genetik mi?”
“Tabi yavrum onunda etkisi olabilir ama senin bebekliğinden beri göbeğin hep vardır.”
“Nasıl ya :/” :)
Tabi evlilikle beraber kilo alanlar kervanına bende katıldım. Bünyeme su içsem yarıyor diyeceğim inanmayacaksınız :) Neyse işte ikinci olarak ideal kiloma dönmek istiyorum.
3- Evimizin giriş bölümüne yani hole özel bir ayakkabılık yaptıracağız. Bence bir ayakkabılık çizmek ve yaptırmak bu kadar uzun zaman almamalı dimi kocacııımmm :) Yeni yılla birlikte onu da biran önce yaptıralım derim ben :)
4- Şu yılbaşı piyangosu olayında amortinin ötesinde bir kazanç elde etmek istiyorum yahu :) Her sene her sene azimle aldığımız üçer beşer piyango biletleri yerine, bunca yıldır bu kadar istikrarlı bir birikim yapsam kendi çapımda bir ikramiye biriktirmiş oldum herhalde. Tabikisi “damlaya damlaya göl olur” atasözümüz doğruysa :)
5- Ayakkabı, çanta, kıyafet olayına hiçççç girmeyim isterseniz :) Kıssadan hisse piyasada son moda ne var ne yoksa hepsi benim olsun istiyorum. Anaaa ne gülüyorsunuz bee :) İsteyenin bir yüzü, vermeyen noel babanın iki yüzü demişler :)
6- Tamam, telefonum dokunmatik falan filan ama insaf yani artık dokunmatiklik özelliğini yitirdi.  telefon ekranında duran saati bir köşeden bir köşeye vura vura götürüyorum siz düşünün artık. Kız kardeşimin yeni aldığı beyaz Blackberry 9800 çok mükemmel bir şey bana da nasip olsun :)
7- Ah birde cesaret istiyorum. Hem de ne için biliyor musunuz? Memnuniyetsiz olduğum küvetimi değiştirmek için, banyoda girilmesi gereken tadilat – inşaat için :) nasıl gözümde büyüyor aşağı yukarı 10 sürüyormuş. Kim nasıl ne vakit durur o inşaatın başında! Haksızmıyım? En sonunda banyosu süper olan bir ev bulacağım taşınacağım. Bir yeri yaptırmak yerine taşınmak mı? Deli misin? Demeyin inşaat 10 gün - taşınmak 2 gün sürüyor :) yok yok şaka bir yana yeni yılda fırsat ve cesaret bulup banyomu yaptırmak istiyorum.
8-   İşti güçtü derken canım arkadaşlarımı çok ihmal ettim. Hepsiyle doya doya vakit geçirebileceğim günler olsun yeni yılda ;)
9- 2012 yılında ay , kerkür, Venüs, yıldızlar… hepsi hangi açıya hangi yöne dönüyorsa dönsün. Bu dönüşler benim iş hayatımı olumlu yönde etkilesin. Benim uğraşlarım, çalışmalarım ve başarılarımla birleşsin. Çünküüü yeni yılda yeni bir TERFİ daha İS – Tİ – YO – RUMMM :)
10-Anneannem her zaman derki : “ Allahtan bir şey isteyeceğin zaman yarım yamalak isteme tam istemesini bil. Allahın boş vaktine gelir. Dileğin olacak olur! Yarım yamalak değil tam olsun :)” Bu sebepten pembe panjurlu kutu gibi bir ev değil…
Mümkünse 4+1, 2 banyolu, kocamaaan, içinde böyle süper dizayn edilmiş raflar bulunan  bir giyinme odası olan, bahçeli bahçesinde havuzu olan, içinde aynı bugünkü mutluluğumuzla yaşayabileceğimiz bir EV istiyorum :)
11-Allahım Allahım az daha unutacaktım. Neyimi? Tabikisi işim sebebiyle çok çok çok ihtiyaç duyduğum Apple Mac Book Pro 17inç bu sene artık benim olsunnnnn!!!
12- Hadi bakalım sona geldik. Olmuşken son olarak birde BMW X6 benim olsun :)

Not: Hiç bir zaman listeye sokmayacağım kalıplaşmış temel bir temennim ise...
Eşimle her geçen gün artan sevgimizin bir ömür boyu sürmesidir :)

Yeni yıl
Yeni yıl
Yeni yıl
Yeni yıl
Sizlere Kutlu Olsun
Yeni yıl
Yeni yıl
Yeni yıl
Yeni yıl
Bizlere Mutlu Olsun

2011'in son haftasına girdik :)
Herkese iyi bir hafta diliyorummm :)

4 yorum:

 1. benim babannemde hep aynısı der ve haklılar. Yarım yamalak dualarım kabul olduğunda, içimden geçeninde olacağını sanıyordum. Ama alenen istemek gerekiyormuş. Tadilat hariç çoğu dileğinden bende istiyorum. Böylece kolaya kaçıp , bu yorumla bende alenen istemiş olayım :))

  YanıtlaSil
 2. Hahhaah, ne kadar içten ve güzel yazmışsın bi tanem :) anneannene sonuna kadar katılıyorum isterken detaylı detaylı istemek gerek ki gerçekleşirse tam olsun :) okurken ben de şu anda son moda ne varsa istiyoruuum dedim :p çok güzel demişsin, şu andaki mutluluk ile bu dilekler inşallah gerçekleşir. Çok şükür zaten mutluyuz ama bunlar da gerçekleşse fena mı olur? :) tüm dileklerin gerçekleşir inşallah tatlım, o güzel yanaklarından kocamaan öpüyorum ;)


  BeTwin Us

  YanıtlaSil
 3. akşam akşam beni kahkahalara boğdun gerçekten bu ne güzel ve içten bir liste böyle..
  tüm dileklerin tam anlamıyla (yarım yamalak değil) gerçekleşir İNŞALLAH
  bende 1-4-5-6-8-10 ve 12. maddeleri ve NOT kısmını kendi adıma diledim :)

  YanıtlaSil

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...