16 Şubat 2011 Çarşamba

Film ve Kadroya Dikkat!


Cannes’da Altın Kamera Ödülü’ne layık görülen “Sarhoş Atlar Zamanı” başta olmak üzere filmleriyle büyük ses getiren İran asıllı yönetmen Bahman Ghobadi, Türkiye’deki ilk filmi  Hapishaneye düşen İranlı ünlü bir kahramanın yaşam öyküsünü anlatan “Gergedan Mevsimleri”nin çekimlerine başladı. 
Türkiye’de ilk olarak Beren Saat ile anlaşan Ghobadi, ardından Saat’in yakın arkadaşı Belçim Bilgin, “Hanımın Çiftliği”nin Kemal’i Caner Cindoruk’la el sıkıştı.
Ghobadi daha sonra ise arkadaş olduğu dünyanın en güzel kadınları arasında gösterilen Monica Bellucci’yi kadroya ekledi. Yaz aylarında Ferzan Özpetek’in Cem Yılmaz’lı “Sonra Ağlayacağım” isimli filminde oynamaya hazırlanan Bellucci, “Gergedan Mevsimleri”nin çekimleri için mart başında İstanbul’a gelecek. Belluci’nin hiçbir özel istekte bulunmadığı ifade edildi. 
Erdoğan kötü adam 
Bahman Ghobadi İran sinemasına büyük katkıları olan Behrouz Vossoughi’nin başrolünü canlandıracağı filminin kadrosunu son olarak bomba bir isimle daha da güçlendirdi. Filmde Vossoughi’nin çocukluk arkadaşının gençliği rolü için Ghobadi, Yılmaz Erdoğan’la anlaştı. 
Kenan İmirzalıoğlu Kabul Etmedi
Filmin başrolü için Kenan İmirzalıoğlu’na da teklif götürüldü. Ancak Ghobadi ile görüşen ve projeyi beğenen İmirzalıoğlu, “Ezel” dizisinin yoğunluğu nedeniyle projede yer alamayacağını söyledi. İmirzalıoğlu’na önerilen rol için yine flaş bir isimle görüşme yapıldığı belirtildi.
Filmde, Yılmaz Erdoğan’ı, ilk kez kötü adam olarak izleyeceğiz. “Gergedan Mevsimleri”nde Vossoughi’nin gençliğine hayat verecek olan Caner Cindoruk ile çocukluk arkadaşını canlandıran Erdoğan, yıllar sonra karşı karşıya gelecek.

1 yorum:

  1. Bende merakla bekliyorum bu filmi ilginç bir kadro bence güzel film olur diye düşünüyorum :)

    YanıtlaSil

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...