18 Ocak 2011 Salı

Starbucks wc Şifresi

9 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren ABD’li kahve mağazası zinciri Starbucks, Türkiye’deki kafelerinde şifreli tuvalet uygulamasını yaygınlaştırıyor. İlk olarak İstanbul Kadıköy mağazasında şifreli tuvalet uygulamasını başlatan Starbuck’ın Türkiye ofisi uygulama alanını genişleterek Taksim’de bulunan üç kafe ve Bebek’teki noktasına da şifre koydu. Tuvaleti kullanmak isteyen müşteriler bir alışveriş yaparak fiş üzerinde yazan şifreyi öğreniyor ve tuvaleti kullanabiliyor. Her müşteri için ayrı şifre verilmiyor. Şubelere özel olarak belirlenen şifre 3-4 ayda bir değiştiriliyor. 

Starsbucks İletişim ve Sosyal Sorumluluk Müdürü Aslı İnoğlu Dinçler bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yoğunluğun fazla olduğu mağazalarınızda tuvaletleri mağaza müşterilerimizin öncelikli olarak kullanabilmesi için müşteri talebi doğrultusunda uygulamaya başladık. Şifre almadan tuvalet kullanılamıyor. Bunun içinde alışveriş yapmak gerekiyor. ABD’de de müşteri yoğunluğunun fazla olduğu mağazalarda uygulanıyor” dedi.
milliyetinternethaber

Valla şaşırdım diyemeyeceğim işletme sahipleride haklı. Çarşıda pazarda çaktırmadan Mc.donalds yada bir dönerci wc'si kullanıp çıkan çoktur. Ne yalan söyleyeyim bende bazen alelacele koş diyorum eşime sen şurda bir çay iç bende wc sine gireyim dayanamayacağımmm :) 

12 yorum:

 1. aaa..gerci ben starbucks delisi oldugum icin mutlaka bişi içerim..:)bu uygulamayı ilk cannes'daki mc donalds'ta gormustum,cok sasırmıstım...ama umumi tuvaletlerimiz temizlik yonunden iyi olsa,bizde buralara kacan olmaz zaten :)

  YanıtlaSil
 2. çok güldüm ya alemsin...ama haklısında bende geçenlerde eşimle beşiktaştan kadıköye geçeceğim alarm geldi köşedeki wc 1 tl karşımda simit fuarı dedim ki hiç değilse bir simiti çayla bölüşüp yiyelim wc yede giderim hesaplı kadınım kahretsin...

  YanıtlaSil
 3. walla kızlar wc sözkonusu olunca her yol mubahtır :)Benim merak ettiğim tek şifreyi 3-5 kişi kullanabiliyor mu? hahaha :)

  YanıtlaSil
 4. bende de oluyor ama uygulama gerçekten çok akıllıca olmuş gerçekten:)

  YanıtlaSil
 5. baştan söliciiim bu yorum müstehcendir:))çüş yani birazda oha diyeceğim.şimdi misal ben bir kahve içtim gittim bi defa çöödürdüm.sonra bidaha çöödürmek istedim:))bu ne ya zaten bir kahveyi dünya paraya kakalıyolar bide milletin sidiğinemi karışıyolar.olmadı düğün salonu usulü yapsınlar kapıya bir kadın tabak limon kolonyası bide peçete oh köşe.

  YanıtlaSil
 6. Hahaha Serpil Allah iyiliğini versin. senin fikirde güzel valla! Sarbucks yaa söyle bakımlı sosyetik birini koysunlar wc nin önüne küçük 5tl büyük 10... hahahah :)

  YanıtlaSil
 7. Çok akıllıca bir çözüm bulmuşlar :) Önce alışveriş sonra çiş diye de slogan yazsınlar bari :D

  YanıtlaSil
 8. Starbucks önce kahve seminerleriyle simdide wc siyle olay yaratıyor :)

  YanıtlaSil
 9. Bence tek şifreyle bir çok kişi girebilir...

  Kardeşim şifreyi girince kapı açılmıyormu ee o zaman yanındakilerde girer ne yani kapı tek kişlik mi açılıyor :)))))

  YanıtlaSil
 10. güzel çözüm...
  her kadınlar tuvaleti kuyruk oluyor,erkekler tuvaleti bomboş:)))

  YanıtlaSil
 11. aaa şaşşırdım dooğrusu :)))
  Bir hikaye duymuştum ne kadar doğru bilemiyorum
  taksimdeki burger kinge birisi gelmiş acil Wc'sini kullanmış tam restorandançıkıyorken kasadaki görevli bağırmış adamın arkasından " birgün yemeğe de bekleriz beyefendi !! " :)))))

  @ysun'un yorumuna ben de katılıyorum acaba şifreler tek kullanımlık mı? :)))

  YanıtlaSil
 12. hahaha nesobaby mimlenmiş insanlarda var demekki bu konuda :)
  Cepaynası erkekler tek başına gidiyor ama biz bayanlar wc yi kritik yapmak için uygun biyer gördüğümüzden sanırım en az 2 iki kişi gidiyoruz :)

  YanıtlaSil

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...